Daha Dolgun Dudaklar İçin Ne Yapılmalı?

By  |  1 Comment

Kim Angelina Jolie’ninki gibi dolgun dudaklara sahip olmayı istemez ki! Evet, herkesin doğuştan dolgun dudakları yok ama birkaç adımda çok daha çarpıcı dudaklara sahip olabilirsiniz. Eğer estetik operasyonlardan uzak duruyorsanız bu öneriler tam size göre. Hazır mısınız? Kağıdınızı ve kaleminizi hazırlayın. Angelina Jolie dudakları için işte yapılması gerekenler:

1) İlk olarak dudaklarınızı iyice nemlendirmelisiniz. Çatlak ve kuru görünümden uzaklaşmak dudakların güzel görünmesi için şarttır. İyice nemlendirdikten sonra bir diş fırçasıyla dudağınıza peeling yapmak kuru derilerden kurtulmazına yardımcı olacaktır.

2) Sonrasında dudaklarınıza transparan pudra sürerek rujun dağılmasını önleyebilirsiniz.

3) Dudağınızın renginde bir dudak kalemiyle çerçeve yapma zamanı. Dudak çizgisinden hafifçe taşacak şekilde  sürerseniz dolgun dudaklara bir adım daha yaklaşmış olursunuz. Sonrasında aynı kalemle dudağınızın içini doldurmayı da unutmayın.

4) Dudaklarınızı olduğundan daha dolgun göstermek istiyorsanız açık renkteki rujlar ve kalemler işinizi çok kolaylaştıracak. Unutmayın, koyu renkteki rujlar dudaklarınızın inceliğini ön plana çıkarır.

5) Son olarak rujunuzu da sürdükten sonra dudaklarınızın üst kısmına (cupid bow) aydınlatıcı uygulayarak çok daha dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dolgun dudaklar için doğal yöntem arayanlar ise;

Bir çay kaşığı vazelin ile bir çay kaşığı balı karıştırıp içine isteğe göre birkaç damla nane, tarçın veya acı biber yağı koyarak dudaklarına sürdüklerinde çok daha yumuşak ve dolgun görünümlü dudaklara sahip olabilirler.  Eğer hassas bir cildiniz veya alerjiniz varsa; yağlar, keskin kokuları ve yakıcı özellikleri sebebiyle sizin için uygun olmayabilir.

 

1 Comment

  1. Pingback: En Çok Yapılan Makyaj Hataları

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir