Göz Şekline Göre Eyeliner Sürme Yöntemleri

By  |  1 Comment

Eyeliner belki de her kadının vazgeçilmezidir. Hem gündüz hem de gece makyajının olmazsa olmazı eyeliner ile gözlerinize istediğiniz şekli verebileceğinizi biliyor muydunuz? Eğer göz tipinizden memnun değilseniz veya göz şeklinize uygun eyeliner sürme tekniğini öğrenmek istiyorsanız işte yapmanız gereken sihirli hareketler:

İlk olarak göz şeklinizi belirlemelisiniz.

 Göz yapınız düşükse;

Gözlerinizi olduğundan daha kalkık göstermek için göz kapağının orta kısmından başlayarak kuyruklu bir eyeliner sürmek işinizi görecektir. Düşük göz şekline sahip kişiler, eyeliner sürerken göz pınarlarından başlamamalı.

 Gözleriniz yuvarlaksa;

Yuvarlak gözleriniz varsa ve daha çekik göstermek istiyorsanız eyelinerı göz pınarından başlayıp sürerseniz ve kuyruğunu da uzatırsanız istediğinizi elde edebilirsiniz.

 Gözleriniz küçükse;

Eyelinerı sadece gözün üst kısmına uygulamalısınız. Çok koyu ve yoğun bir eyeliner kullanımı gözünüzü olduğundan daha küçük gösterecektir. Bunun yerine eyelinerı ince bir şerit halinde sürmelisiniz.

Gözleriniz çekikse;

Gözlerinizi olduğundan daha oval göstermek istiyorsanız kuyruklu eyelinerdan uzak durmalısınız.

 Gözleriniz badem şeklindeyse;

Badem şeklinde gözleriniz varsa ve sadece daha çarpıcı bakışlara sahip olmak istiyorsanız sadece kirpik diplerini izleyerek gözünüzü çerçevelemeniz yeterli olacaktır.

Gözleriniz birbirinden uzaksa;

Gözlerinizi birbirine daha yakın göstermek için dikkati göz pınarlarına çekmek gerekir. Göz pınarlarınıza doğru yoğun ve koyu bir eyeliner sürümüyle, daha yakın görünümlü gözlere sahip olabilirsiniz. Unutmayın, kuyruklu eyelinerdan uzak durmalısınız. Bu zaten birbirinden uzak duran gözlerinizin arasının daha da açık görünmesine sebep olur.

Gözleriniz birbirine yakınsa;

Uzak gözler için göz pınarlarına yoğunlaşmıştık. Birbirine yakın gözler için ise tam tersini yapmanız gerekir. Yani göz pınarlarınıza eyeliner sürmekten kaçınmalı ve gözünüzün dış köşelerine vurgu yapmalısınız. Böylece gözleriniz birbirinden daha uzak görünecektir.

1 Comment

  1. Pingback: En Çok Yapılan Makyaj Hataları

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir