Göz Yapınıza Uygun Kaş Şekilleri

By  |  0 Comments

Kaşlarınız, tabiri caizse sizi rezil de eder vezir de! Yüz güzelliğini, ifadesini ve bakışları tamamen değiştirebilir. Bu yüzden, size en uygun kaş şeklini bulmalısınız. Göz yapınız ve yüz şekliniz ise kaş modelini belirlerken dikkate almanız gereken başlıca iki unsur. İlk önce başlıca göz şekillerine göre hangi kaş modelleri tercih edilmeli, buna göz atalım.

Göz Yapınıza Uygun Kaş Şekilleri

 Gözleriniz Büyükse

Kalın kaşlar tam size göre. Kalın kaşlar, hem göz şeklinize uygun hem de son zamanların trendi. Kalın kaşlar; sadece doğal görünüm sağlamakla kalmaz, aynı zamanda olduğunuzdan daha genç bir yüz görüntünüz olur.

kalın kaşlar

Küçük Gözler İçin

En uygun kaş şekli ise hafif kavisli görünümdeki kaşlardır. Gözlerinizi daha aydınlık göstermek ve net bir alan sağlamak için kaşlarınızın uç bölgesini hafif kavis vererek inceltmelisiniz.

Eğer zaten uzun kaşlarınız varsa çok şanslısınız. Gözünüzün dış kısmına doğru uzayan kaşlarınızı sakın kısaltmayın. Eğer kaşlarınız kısaysa, uygun renkte bir farla kaşlarınızı doldurarak daha da uzun gösterebilirsiniz.

 

küçük gözler

Düşük bir göz yapınız varsa

Ayrıca kaşlarınız kısaysa mutlaka geniş bir açı oluşturacak şekilde kaşlarınızı uzatın. Bunu yine uygun renkte bir kaş farı kullanarak yapabilirsiniz. Düşük göz yapısı için kaşlarınıza düz şekil verebileceğiniz gibi hafif kavisli bir görünüm de verebilirsiniz.

düşük gözler

Kaşlarınıza şekil verirken fazla kavisli olmamasına dikkat edin. Yoksa çatık kaşlı ve sert bir yüz ifadesine sahip olursunuz.

fazla kavisli kaşlar

Eğer gözleriniz birbirinden uzaksa

Ve kaşlarınızın başlangıç kısımları arasındaki boşluk da fazlaysa uygun bir kaş kalemi ya da farla doldurarak kaşlarınızı biraz daha yakınlaştırabilirsiniz.

Gözleriniz birbirine çok yakınsa

Kaşlarınızın başlangıç kısımlarını biraz temizleyerek daha net bir görüntü sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir