Kırık Saçlar İçin Evde Hazırlayabileceğiniz Maske Tarifleri

By  |  3 Comments

Kırıklar.. Uzun ve sağlıklı saçların ezeli düşmanıdır. Saçlarınız tam da istediğiniz boya geldiğinde sağlıksız ve kırıklarla dolu bir görünümden kaçmak için saçınızı kestirmek zorunda kalırsınız. Kırıklar,  kadınların öyle büyük bir kabusu olmuştur ki; bu yüzden upuzun saçlara hiçbir zaman sahip olamayanlar bile vardır.

Saç kırıklarını engellemek için pek çok yöntem var elbette. Kırık oluşmadan alabileceğiniz önlemler gayet basit. Ama saçlarınız yıpranmışsa ve kırıklar oluşmuşsa kurtulmak için en etkili çözüm, saç uçlarınızı kestirmek. Eğer saçlarınızı kestirmeden daha güçlü kılmak ve yıpranmalara karşı korumak istiyorsanız evde hazırlayabileceğiniz maske tarifleri tam size göre!

1) Herkesin evinde kolayca hazırlayabileceği ilk maske tarifi 

Malzemeler

 • 1 yumurta sarısı
 • E vitamini kapsülü
 • 1 kahve fincanı zeytinyağı
 • 1 yemek kaşığı bal

Yapılışı

Bütün ürünler karıştırılmalı ve saç diplerinden başlayarak uçlara kadar saça yedirilerek sürülmeli.  Saç, streç filmle  sarılmalı ve en az 2 saat bekledikten sonra saçınızı uygun bir şampuanla yıkamalısınız. Bir defa yıkamanız gerekli temizliği sağlayacaktır.

Yumurta, yıpranan saçı onarma özelliğiyle bilinir. Saç kırıklarının da oluşmasının en büyük nedeni saçın yıpranması, zayıflaması ve sonucunda saçtaki koruyucu tabakanın yok olarak saç uçlarının çatallanmasıdır.

2) Yağ Maskesi

Malzemeler

 • 1 kahve fincanı zeytinyağı
 • 1 yemek kaşığı badem yağı
 • 1 yemek kaşığı avokado yağı

Yapılışı

Bütün yağlar karıştırılmalı, saç diplerinden başlanarak uçlarına kadar saça yedirilmeli. Yine saçınızı, streç filme sararak en az 2 saat beklemelisiniz. Sonrasında, ılık suyla uygun bir şampuanla saçınızı temizleyin. Saçınızı yıkarken şampuanınızı bir kere kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Avokado yağı, saçınızda inanılmaz bir etki yaratacak. İçerdiği lesitin maddesi saçınızda koruyucu bir tabaka oluşturur ve saçınızın kırılmasını zorlaştırır. Yine içerdiği sterolin maddesi saçı nemlendirip yumuşatacak. Avokado vitamin açısından da çok zengin. A, D, E vitaminleri; içerdiği protein ve doymamış yağ da saçınızda muhteşem sonuçlar yaratacak.

Badem yağı da yine içerdiği vitaminler ve mineraller sayesinde saçları güçlendirecek, kopmasını ve kırılmasını engellemede büyük rol oynacak. Badem yağının içerdiği E vitamini ve magnezyum özellikle saçlar için mucizevi bir etki yaratacak.

Zeytinyağının ise faydalarını bilmeyen yoktur. Saçları parlatır, yumuşacık yapar, güçlendirir ve kırılmasını önler.

Yukarıda bahsedilen bitkisel ürünlerle hazırlayacağınız maskeler saç kırıklarınızı onarmada çok işe yarayacak. Daha da önemlisi saçlarınızı güçlendirip yeni kırıklar oluşmasını engellemede büyük rol oynayacak.

Kırık saçlar için, haftada bir defa uygulayabileceğiniz bu maskelerin yanında kırıkların önüne geçmek için nedenlerini de öğrenmek gerekiyor. Kırık oluşumunun nedenlerini bilip önleminizi alırsanız işiniz çok daha kolay!

 

3 Comments

 1. Pingback: Saç Kırılması Neden Oluşur?

 2. Pingback: Saç Kırılması Nasıl Önlenir?

 3. Meryem

  6 Şubat 2016 at 15:22

  Ben de farklı bir yöntemle yıpranmayı onardım, önce saçımı sıcak suyla ve şampuanla iyice yıkayıp kurutuyorum. Kuru saçıma Katkısız Keratin Yüklüyorum. Kurumasını bekliyorum, Kurumazsa fönle 1 saat sonra kurutuyorum. Tekrar duruluyorum. Üzerine de bitkisel yağ karışımlı bakımı yapıyorum. Saçlarım resmen yeniden yapılandı, kırıklar gitti, Parlaklık arttı,İnanılmaz güzel olduğu gibi etkisi hala devam ediyor. Katkısız Keratini herkese tavsiye ederim. Çok çok memnunum. Argan da kullanmayı unutmayın..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir