Kirpikleri Beslemek İçin: Tatlı Badem Yağı Mucizesi

By  |  0 Comments

Daha gür ve uzun kirpiklerin, bakışlarınızı ve yüzünüzü çok daha anlamlı ve etkileyici kılacağı şüphesiz.

Uzun, hacimli veya daha kıvrık kirpikler.. Farklı görünümler için maskara alternatifleri de mevcut.

Daha hacimli ve kıvrık kirpiklere sahip olmak isteyip kozmetik ürünleri çok sık kullanan kadınlar uzun süreçte ise kirpiklerinin koptuğunu ve döküldüğünü belirtiyor.

Kıvrık kirpiklere sahip olmak isteyen kadınların kıvırıcıları yanlış şekilde kullanması, göz makyajının temizlenmemesi veya maskaranın temizliği esnasında kirpiklere zarar verilmesi ise sadece birkaç sebep.

Eğer gür ve uzun kirpikleriniz yoksa veya kullandığınız ürünler sebebiyle kirpiklerinizde dökülme meydana gelmişse kirpiklerinizi besleme zamanı çoktan gelmiş!

Kirpikleri Beslemek İçin Tatlı Badem Yağı Kullanın

Saç ve cilt için de kullanılan tatlı badem yağı, kıl köklerini besleyerek kirpikleri güçlendirir. E vitamini açısından da son derece zengindir. Kirpikleri nemlendirir, güçlendirdiği için kolayca kırılıp dökülmesini engeller. Düzenli kullanırsanız daha gür ve uzun kirpiklere sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Tatlı Badem Yağını Nasıl Kullanmalısınız?

Tatlı badem yağını eczanelerden ve aktarlardan kolayca temin edebilirsiniz. Pamuklu bir çubuk yardımıyla kirpik diplerinize, tatlı badem yağını hafif dokunuşlarla sürün. Gece yatmadan kullanın. Az miktarda (1-2 damla) uygulayın ve gözünüze kaçmamasına dikkat edin.

Tatlı badem yağını kirpiklerinize sürmek için kullanmadığınız rimel fırçası da (iyice temizlendikten sonra) işinizi görecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir