Makyaj Yokmuş Gibi (“No MakeUp” MakeUp)

By  |  0 Comments

Makyajsız gibi.. Ama aynı zamanda doğal, sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüm.. Böyle görünmeyi kim istemez ki..

Özellikle ofis ortamında doğal ve güzel görünmek isteyen kadınların bayılacağı türden.

Sadece bir iki dokunuşla sağlıklı ve naturel bir güzellik yakalayacaksınız.

Yapmanız gereken şeyler çok basit:

İlk olarak cildinize güneş koruyucu sürüyorsunuz. Unutmayın cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumak çok önemli. Sonrasında ihtiyacınız varsa cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyle cildinizi güzelce nemlendirebilirsiniz.

Eğer cildinizde renk tonu farklılıkları varsa; dengeli bir görünüm elde etmek amacıyla su bazlı bir fondöten de tercih edebilirsiniz.

Cildinize uygun bir aydınlatıcıyla;  göz altlarına, burun kenarlarına biraz aydınlık verin. İhtiyacınız yoksa bu aşamayı geçebilirsiniz.

Unutmayın! Dikkat etmeniz gereken nokta ürünleri çok yoğun kullanmamak, çünkü doğal bir görünüm elde etmek istiyoruz.

Eğer cildiniz yağlıysa ve ten makyajınızı sabitlemek istiyorsanız; ince dokulu bir pudra tercih etmenizi öneriyoruz. Pudranızı da fırça yardımıyla ince bir kat halinde  uygulayabilirsiniz.

Kaşlarınızın daha mı belirgin olmasını istiyorsunuz? O halde kaş renginizden bir ton açık bir farı bir fırça yardımıyla kullanabilir böylece hem kaşlarınızı ortaya çıkarabilir hem de kaş kaleminin vereceği sert etkiden uzak durabilirsiniz.

Sıra geldi göz makyajına. Hiç far kullanmayabilir ya da gözünüze biraz daha canlılık katmak istiyorsanız nude renklerde bir farı göz kapağınıza yayabilirsiniz. Göz kalemi kullanmak isterseniz kahverengi bir kalemle net çizgiler yerine kirpik diplerine ufak dokunuşlar yapmalısınız. Sonrasında doğal görünüm veren şeffaf bir maskarayı ufak dokunuşlarla tek kat halinde uygulayın. Kat kat sürmemeniz, daha naturel bir görünüm yakalamanızı sağlar.

Sağlıklı bir görünüm için allık olmazsa olmaz. Özellikle pembe tonlarda süreceğiniz bir allık sizi daha canlı gösterecektir. Abartısız bir görünüm elde etmek için bu makyajda krem allık tercih edebilirsiniz.

Son olarak dudak renginizde bir ruju, elinizle hafifçe yayarak dudağınıza daha canlı bir görünüm verebilirsiniz.

Unutmayın, kat kat uygulamalardan, yoğun ve koyu renklerden en önemlisi net çizgilerden kaçınmak gerekiyor. Doğal, canlı ve sağlıklı bir görünümü yakalamak gördüğünüz gibi çok kolay. Aynı zamanda makyaj yokmuş gibi olacak. Hadi deneme zamanı!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir