Suyun Cildimize Faydaları

By  |  0 Comments

Kozmetik ürünlerin, güzelliğe güzellik kattığını pek çok kadın tartışmasız kabul eder. Ciltteki kusurları örtüp cildimizi pürüzsüzleştiren, cilde renk verip canlılık katan pek çok ürün kadınların baştacıdır. Rujunu sürmeyi asla ihmal etmeyen, eyelinersız dışarı adım atmayan, tek vazgeçemediğim şey maskaramdır diyen pek çok kadının unuttuğu hayati bir şey var ama.. O da su içmek!

Su, vücudun tüm fonksiyonları için şart. Canlılar su içmeden en fazla bir hafta yaşayabiliyor ve hiç bir sıvı içecek uzmanların da dediği gibi asla suyun yerini tutmuyor. Suyun vücuttaki işlevleri saymakla bitmez.

Kadınların ilgisini çekebilecek bazı maddeleri sıralamak gerekirse;

  • Su, deriye nemi içeriden verir. Cildin ışıltı ve sağlık kazanmasını sağlar. Alacağınız en pahalı nemlendiriciler asla suyun yerini tutamaz.
  • Vücuttaki su kaybı, cildin yaşlanmasına neden olur. Deriyi elastik tutabilmek için su gereklidir. Bu yüzden yüzünüzdeki kırışıklıklar için yapacağınız en doğru şey bol bol su içmek!
  • Diyet yapan ama yine de istediği forma ulaşamayan kadınlar için de en büyük kurtarıcı yine su! Su; yağları parçalar, metabolizmayı hızlandırır, günlük harcanan enerjiyi artırır, besinlerin sindiriminde görev alarak atıkların vücut dışına gönderilmesine yardımcı olur. Tabiiki tokluk hissi yaratarak daha az yemeyi sağlaması da unutulmamalı. Yani kilo vermek isteyen kadınlar su şişelerini ellerinden bırakmamalı!
  • Yüzünüzdeki sivilce, akne, siyah ve beyaz noktalardan mı şikayetçisiniz? O halde bol bol su için! Çünkü su böbrekleri çalıştırır ve bu tarz sorunlara sebep olan toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar.

Suyun cildimize ve vücudumuza olan faydaları saymakla bitmez. Sağlığınız ve güzelliğiniz için günde en az 1,5 litre su içmeyi unutmayın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir